Gala Budownictwa2011

23 września, tradycyjnie w Filharmonii Zielonogórskiej odbyła się Gala Budownictwa. Uroczystość zgromadziła przedstawicieli firm członkowskich Izby i współpracujących z nimi przedsiębiorstw oraz zaproszonych gości. Tegoroczną Galę zaszczycili swoją obecnością Minister Pracy i Polityki Społecznej Pani Jolanta Fedak, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego Pan Waldemar Sługocki, Poseł Pani Bożenna Bukiewicz oraz Marszałek Województwa Lubuskiego Pani Elżbieta Polak. Na Galę zaprosiliśmy także przedstawicieli instytucji i organizacji współpracujących z nami w realizacji działań statutowych i podejmowanych inicjatyw, przede wszystkim Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, Uniwersytetu Zielonogórskiego, Państwowej Inspekcji Pracy i mediów patronujących naszym przedsięwzięciom. Podczas uroczystości zasłużeni pracownicy firm członkowskich Izby otrzymali odznaczenia państwowe i resortowe. Odznaczeniami państwowymi zasłużonych udekorowała Minister Pracy i Polityki Społecznej w asyście Pani Poseł a odznaczeniami resortowymi Marszałek Województwa Lubuskiego również w asyście Pani Poseł.

1_thumb22_thumb3_thumb4_thumb5_thumb6_thumb7_thumb8_thumb

Krzyż Zasługi jest nagrodą dla osób, które położyły zasługi dla Państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków a przynoszące znaczącą korzyść Państwu lub obywatelom. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał Brązowy Krzyż Zasługi Pani Elżbiecie Jarząbek oraz Panu Leszkowi Jarząbek- właścicielom firmy „EKONBUD-FADOM” w Zielonej Górze.

9_thumb10_thumb11_thumb12_thumba01_thumb

Odznaki honorowe „Zasłużony Dla Budownictwa” nadane przez Ministra Infrastruktury otrzymali:

- pracownicy PBO w Zielonej Górze:
Robert Gabrysiak– elektromonter instalacji elektrycznych- konserwator
Mirosław Jaskólski- kierowca samochodu ciężarowego
Mieczysław Leśniewski- zbrojarz
Janusz Romanowski- monter instalacji budowlanych

- pracownicy RPR w Zielonej Górze:
Halina Błędowska- specjalista ds. finansowo- księgowych
Irena Brzozowska- główny księgowy
Eugeniusz Kowalczyk- kierowca- operator pompy do betonu
Eugeniusz Mietlicki- operator żurawia
Władysław Szawłowski- zbrojarz

- pracownicy PUBR w Międzyrzeczu:
Jan Bernat- ślusarz
Ryszard Kotowski- zbrojarz
Henryk Łopata- betoniarz
Lech Poznaniak- elektromonter
Ryszard Skorzybót- betoniarz
Władysław Sosulski- ładowacz

- pracownicy ZIEL-BRUK w Płotach:
Leszek Ciechacki- operator linii technologicznej- brygadzista
Zdzisław Zboralski- magazynier

17_thumb18_thumb19_thumb20_thumb21_thumb22_thumb

Na podstawie uchwały XIII/129/1 z dnia 29 sierpnia 2011 r. Sejmik Województwa Lubuskiego nadał Odznakę Honorową „Za zasługi dla województwa lubuskiego” Lubuskiej Izbie Budownictwa
za całokształt prowadzonej działalności w sposób wybitny przyczyniającej się do gospodarczego rozwoju województwa lubuskiego.
Jak co roku na Gali przedstawiliśmy najlepsze obiekty budowlane województwa lubuskiego wyłonione w bieżącej edycji konkursu Lubuski Mister Budowy a ich twórcom – inwestorowi, projektantowi i wykonawcy Marszałek Województwa wręczyła nagrody ufundowane przez Urząd Marszałkowski. Nagrodę Uznania za szczególne zaangażowanie w propagowanie idei konkursu Zarząd Lubuskiej Izby Budownictwa przyznał Pani Iwonie Zielińskiej- Redaktor Naczelnej Gazety Lubuskiej.

23_thumb124_thumb25_thumb26_thumb27_thumb28_thumb29_thumb30_thumb31_thumb32_thumb33_thumb34_thumb35_thumb36_thumb37_thumb38_thumb1

Nagrodę Specjalną Zarządu Izby za adaptację pomieszczeń produkcyjnych na centrum szkoleniowo- konferencyjne z zachowaniem bardzo wysokich walorów estetycznych wnętrz, przystosowanie w każdym szczególe do potrzeb osób niepełnosprawnych, zapewnienie energooszczędności obiektu, monitoring oraz szczególne zaangażowanie podmiotu gospodarczego otrzymało Prywatne Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Handlowo- Usługowe PUH Irena Woźna w Gorzowie Wlkp.
W czasie uroczystości sfinalizowano konkurs na najlepsze prace dyplomowe absolwentów kierunku budownictwo Uniwersytetu Zielonogórskiego, którego patronami są Rektor Uniwersytetu oraz Marszałek Województwa Lubuskiego. Fundatorem nagród rzeczowych dla laureatów konkursu był Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.
Zaprezentowano i nagrodzono autorów wyróżnionych prac.
Autor: Tomasz Bałys
Tytuł pracy: Projekt adaptacji barokowego pałacu w Lipinkach Łużyckich na Urząd Gminy.
Promotor: dr inż. Beata Nowogońska
Autor: Paweł Gil
Tytuł pracy: Projekt kamienicy w zabudowie plombowej przy ulicy Garncarskiej na Starym Rynku w Głogowie.
Promotor: prof. U.Z. dr hab. inż. Wojciech Eckert
Autor: Marta Januszewska
Tytuł pracy: Projekt adaptacji i modernizacji zamku w Kożuchowie na hotel.
Promotor: prof. U.Z. dr hab. inż. Wojciech Eckert
Autor: Hanna Zając
Tytuł pracy: Charakterystyka gruntów lodowcowych Ziemi Lubuskiej.
Promotor: dr Andrzej Kraiński

39_thumb40_thumb41_thumb42_thumb43_thumb44_thumb

Firmom członkowskim naszej Izby:
- Poszukiwania Naftowe „Diament” Sp. z o.o. Oddział „DIAMENT” w Zielonej Górze,
- LINDSCHULTE POLSKA Sp. z o.o. w Zielonej Górze,
- Przedsiębiorstwo Wielobranżowe RPR Rudolf Piotr Różański w Zielonej Górze,
- ZIEL-BRUK Edward Makarewicz w Płotach,
wręczono uznane w środowisku budowlanych Certyfikaty
„Solidny Partner w Biznesie”.

45_thumb46_thumb47_thumb48_thumb

Podczas uroczystości uhonorowano Jubileusze działalności firm członkowskich Izby:
10 – lecia
Budownictwo HYDRO-ENERGETYKA DYCHÓW Sp. z o.o. w Dychowie
20 – lecia
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe RPR Rudolf Piotr Różański w Zielonej Górze
Przedstawicielom tych firm wręczono okolicznościowe puchary, wiązanki kwiatów oraz listy gratulacyjne od Zarządu Izby.

48_thumb149_thumb50_thumb51_thumb52_thumb53_thumb54_thumb55_thumb56_thumb

Podczas części artystycznej oklaskiwaliśmy występ zespołu „ABBA SHOW”.

57_thumb58_thumb59_thumb

Uroczystość zakończył jak zwykle wykwintny poczęstunek.