X Jubileuszowa Konferencja Naukowa „Konstrukcje zespolone” Zielona Góra, 26-27 czerwca 2014 r.

26-27 czerwca br. na Uniwersytecie Zielonogórskim, na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska, odbyła się X Jubileuszowa Konferencja Naukowa „Konstrukcje zespolone”. Konferencja pod patronatem Przewodniczącego Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN prof. dr hab. inż. Wojciecha Radomskiego oraz Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. dr hab. inż. Tadeusza Kuczyńskiego odbywa się cyklicznie, co trzy lata.

Organizatorami konferencji byli Instytut Budownictwa Uniwersytetu Zielonogórskiego, Komisja Nauki Oddziału PZITB, zielonogórski oddział PTMTIS, przy współpracy Związku Mostowców RP, Sekcji Konstrukcji Betonowych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN oraz Sekcji Konstrukcji Metalowych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN.

Komitetem Organizacyjnym konferencji kierował prof. dr hab. inż. Tadeusz Biliński, który wygłosił skróconą wersję referatu pt. „Dorobek pierwszych dziesięciu Konferencji Naukowych Konstrukcje Zespolone w Zielonej Górze w latach 1986-2014.” Obrady konferencji odbyły się w siedmiu sesjach tematycznych, łącznie wygłoszono 31 referatów.

W konferencji wzięli również udział przedstawiciele Lubuskiej Izby Budownictwa i Lubuskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Lubuską Izbę Budownictwa reprezentował Prezes Zarządu LIB- Pan Zenon Bambrowicz.

W ramach sesji wyjazdowej zwiedzono Park Naukowo-Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego w Nowym Kisielinie, następna konferencja na temat konstrukcji zespolonych w Zielonej Górze planowana jest w 2017 r.

b_150_100_16777215_00_images_zzzzzzzkonzespolone1.jpgb_150_100_16777215_00_images_zzzzzzzkonzespolone2.jpgb_150_100_16777215_00_images_zzzzzzzkonzespolone3.jpg