Robocze spotkanie- Gala Budownictwa 2012

W dniu 13 lipca br. w siedzibie Lubuskiej Izby Budownictwa odbyło się robocze spotkanie poświęcone przygotowaniom do jednej z najważniejszych imprez jaką jest Lubuska Gala Budownictwa oraz związane z nią przedsięwzięcia.

W prowadzonych pracach bardzo duże zaangażowanie wykazuje prof. zw. dr hab. inż. Tadeusz Biliński. W trakcie roboczego spotkania omówiono m. in.:

- przygotowania Komisji Konkursowej „Lubuski Mister Budowy” do wizytacji zgłoszonych i zakwalifikowanych obiektów, uzgodniono szczegółową trasę objazdu (26-27 lipca b.) oraz ewentualne ogłoszenie przez Gazetę Lubuską konkursu SMS-owego;

- stan zaawansowania przygotowań do konferencji poświęconej budownictwu lubuskiemu;

- sytuację wybranych branż budowlanych w relacji popyt-podaż oraz problemy branży w czasie rzeczywistym (recesja, spowolnienie, kryzys?)

- przygotowania do uroczystej Gali Budownictwa (21 września br.)- nowe miejsce, formuła oraz oprawa.

Dyrektor Biura Mirosław Maciejewski omówił szczegóły Gali i konferencji, listę gości i jej problematykę, zrelacjonował ostatnie rozmowy z Panią Marszałek Elżbietą Polak oraz naświetlił problematykę branży budowlanej w tym deweloperów.

Prof. zw. dr hab. inż. Tadeusz Biliński omówił sytuację uczelni, zaawansowanie przygotowań do prac Kapituły Konkursu na najlepsze prace dyplomowe absolwentów Budownictwa Uniwersytetu Zielonogórskiego, obecną sytuację dotyczącą przepisów i ustaw związanych z budownictwem oraz problemy branży budowlanej i konieczność wsparcia działań członków ze strony Izby, Lubuskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, Izby Projektowania Budowlanego oraz instytucji samorządowych.