Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia "Aglomeracja Zielonogórska"

Dnia 5 marca br. w Zielonogórskiej Palmiarni odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia "Aglomeracja Zielonogórska". W spotkaniu udział wzięło około 50 osób, wśród nich m.in.: Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Polak, Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki i Przewodniczący Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej Janusz Jasiński.

Aglomeracja powstała w celu reprezentowania interesów gmin i przedsiębiorców z południa województwa na forum ogólnokrajowym i międzynarodowym. Stowarzyszenie ma wspierać wszelkie działania mające na celu promocję gospodarczą, a także wspólnie realizować przedsięwzięcia w obszarze naukowym, turystycznym i kulturalnym. Także wspólne działanie na rzecz rozwoju infrastruktury komunikacyjnej może przynieść wymierne korzyści.

Wśród 32 członków (27 gmin oraz 5 członków wspierających) Stowarzyszenia jako członek wspierający jest nasza Lubuska Izba Budownictwa. Członkowie realizować będą wspólne cele m. in.: wspieranie idei samorządu terytorialnego oraz obrona wspólnych interesów; inicjowanie, propagowanie, przygotowywanie i realizacja wspólnych przedsięwzięć służących rozwojowi gospodarczemu obszaru, na którym działają; pozyskiwanie inwestorów; realizacja priorytetów w zakresie infrastruktury komunikacyjnej.

Podczas spotkania w Palmiarni wybrany został Zarząd Aglomeracji Zielonogórskiej. Miło nam poinformować, ze Przewodniczącym został Janusz Jasiński- OPZL a Sekretarzem Henryk Mazurkiewicz- Członek Zarządu Lubuskiej Izby Budownictwa, współwłaściciel firmy MAZEL M.H. Mazurkiewicz Sp. J. w Zielonej Górze.

b_150_100_16777215_00_images_aglomeracja1.jpg

b_150_100_16777215_00_images_aglomeracja2.jpg