Get Adobe Flash player
Czech Danish English French Polish Russian Ukrainian

 «  < Czerwiec 2016 >   »
PWSCPSoN
24

Biuletyn

Zapisz się do naszego biuletynu informacyjnego aby dostawać go bezpośrednio na skrzynkę pocztową

 

Spotkanie z Wicemarszałkiem Województwa Lubuskiego- Maciejem Szykułą

 

b_150_100_16777215_00_images_maciej_szykua.jpgW piątek 10 lutego br. w Urzędzie Marszałkowskim w spotkaniu z Maciejem Szykułą- Wicemarszałkiem Województwa Lubuskiego wzięli udział prof. zw. dr hab. inż. Tadeusz Biliński, Zenon Bambrowicz- Prezes Lubuskiej Izby Budownictwa, Mirosław Maciejewski- Dyrektor Biura Izby oraz mgr inż. arch. Jerzy Kaszyca- członek, założyciel Stowarzyszenia „Dziedzictwo Kulturowe” w Gorzowie Wlkp., przedstawiciel Lubuskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

Podczas spotkania Wicemarszałek przedstawił założenia, możliwości oraz perspektywy pozyskania środków na rewitalizację obiektów zabytkowych na terenie województwa, omówił obecny stan i plan zamierzeń Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego na najbliższy okres. Jerzy Kaszyca omówił założenia programowe Stowarzyszenia „Dziedzictwo Kulturowe” wypracowane i przyjęte w styczniu br., kładąc szczególny nacisk na wypracowanie stanowisk w sprawach zamierzeń inwestycyjnych przygotowywanych do realizacji przez władze samorządowe lub innych właścicieli obiektów zabytkowych. Z kolei prof. Tadeusz Biliński omówił możliwości Uniwersytetu Zielonogórskiego, problemy inwestorów i władz samorządowych w zakresie ochrony dziedzictwa i dóbr kultury. Prezes LIB- Zenon Bambrowicz i Mirosław Maciejewski omówili zadania i plany Lubuskiej Izby Budownictwa w przedmiotowych tematach, szczególnie uwzględniając rozszerzenie formuły konkursu „Lubuski Mister Budowy” o kategorię „zabytkowe obiekty budowlane”.

Poruszono również działania Lubuskiej Izby Budownictwa na rzecz popularyzacji idei budowy elektrowni oraz kopalni odkrywkowej węgla brunatnego Gubin-Brody, dotychczasowe działania, udział przedstawicieli LIB w spotkaniu z zainteresowanymi oraz dalsze plany i działania związane z tą najważniejszą strategiczną dla regionu i Polski długoletnią inwestycją.

Ponadto Lubuska Izba Budownictwa zabiega o położenie większego nacisku na transfer pomiędzy przemysłem i nauką oraz wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w praktyce. W polu zainteresowań i lobbowania są problemy związane z zakończeniem prac przy budowie autostrad, dróg szybkiego ruchu (ekspresowych) czy zjazdów i korzystania przez przedsiębiorców lubuskich z węzłów komunikacyjnych, Parku Naukowo- Technologicznego w Nowym Kisielinie oraz koniecznością połączenia miasta z Gminą Zielona Góra. Podpisując deklarację wsparcia utworzenia Aglomeracji Zielonogórskiej liczymy, że w niedalekiej przyszłości przekształci się ona w dynamiczną spółkę akcyjną, skupiającą i integrującą zarówno nasze firmy jak również samorządy przy wsparciu ze strony nowoczesnej sfery akademickiej i bardzo dobrze układającej się współpracy z kadrą Uniwersytetu Zielonogórskiego.